YÜKLENİYOR..

Çanakkale Havalimanı

Çanakkale Havalimanı Uçak Bileti Çanakkale Havalimanı Uçak Bileti

Çanakkale Havalimanı

Sivil – askeri amaçlarla kullanılan Çanakkale Havalimanı 1995 yılından beri Çanakkaleliler’in hizmetinde. Havalimanı iç ve dış hatlara açık.

Ulaşım

Kara ulaşımınızı otobüs, servis ve taksilerle sağlayabilirsiniz.

Çanakkale Şehir Rehberi

Çanakkale’de yerleşik hayatın milattan önce 6000’lı yıllarda başladığına dair deliller mevcut. Bademli Köyü yakınlarında balıkçılık ve hayvancılıkla uğraşan bir topluluğun varlığına dair kanıtlar bulundu. Tunç Çağı’ndaki yerleşim yerlerine dair buluntular da var. Troya kalıntıları ise turistlerden büyük ilgi görmekte. Bitki ve hayvan çeşitliliği ise Çanakkale’ye ayrı bir güzellik ve derinlik kazandırıyor. Kazdağları Milli Parkı da görülmeye değer… Gelibolu, Assos, Bozcaada, Gökçeada, Biga ve Küçükkuyu da son yıllarda popülerliği artan Çanakkale destinasyonlarından. Çanakkale Havalimanı uçak biletinizle Çanakkale’nin doğal ve tarihi güzellerine ortak olabilirsiniz. 

Gezilecek Yerler

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı
Çanakkale’nin savaş tarihine Çanakkale Havalimanı uçak biletiniz sayesinde tanık olun. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki Şehitler Abidesi’ni mutlaka görmelisiniz.

Babakale
Babakale, Çanakkale Havalimanı uçak biletinizi alırken gezilecek yerler listenize almanız gereken tarihi bir kale ve doğal bir liman…

Troya Antik Kenti
Truva Savaşı’nın geçtiği yer olarak ünlenen Troya Antik Kenti’nin 9 katmanında 3000 yıllık bir geçmişin izleri sürülebiliyor.

Kazdağları
Alpler’den sonra dünya üzerinde en çok oksijen üreten bölge olan Kazdağları’nda nefes almayı yeniden öğreneceksiniz.

Çanakkale Deniz Müzesi
Çimenlik Kalesi’ne komşu olan Çanakkale Deniz Müzesi’nde Nusrat Mayın gemisinin replikasını da görebilirsiniz.

Truva Atı
Kordon’da yürürken karşınıza çıkan Truva Atı, ünlü Truva filminde kullanılan tahta atın ta kendisi…

Aynalı Çarşı
Adı ilk başta Halyo Çarşısı olan çarşı daha sonraları girişindeki aynalar nedeniyle “Aynalı Çarşı” adıyla anılmaya başlanmış.

Konaklama

Parion Hotel
Çanakkale’de toplantı, düğün veya davet organize etmeyi planlıyorsanız Parion Hotel’in imkanlarını araştırmanızı öneririz.

Büyük Truva Oteli
Çanakkale’nin merkezinde konaklamak ve ziyaret etmek istediğiniz yerlere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız Büyük Truva Oteli’ni araştırmalısınız.

Öykü Butik Otel
Bozcaada’ya gidip konaklamak ve etrafı doya doya gezmek istiyorsanız Öykü Butik Otel’in konaklayanlardan hep olumlu geri dönüş aldığını hatırlatırız.

Yeme – İçme

Sardalye
Çanakkale’de balık ekmek yemek isteyenlere önerilen Sardalye; taze balıkları ve yeşillikleriyle alkış topluyor. Turşu suyu ise gidenlerin favorisi…

Cafe du Port at the Hotel Limani
Genelde kahvaltısı için tercih edilen Cafe du Port at the Hotel Limani’de akşam yemeği yemek de ayrıcalık…

Etem ve Aslı
Etem ve Aslı’nın samimi ortamında deniz ürünleri tatmak için önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Alışveriş

Çanakkale’nin geneline yayılmış alışveriş noktalarından doğal şifalı bitkiler, yöreden toplanmış sebzelerle yapılan salçalar, erişteler, ekmekler ve zeytinyağlı sabunlar alınması gerekenler arasında. Ünlü fırınlanmış peynir helvasının da alışveriş sepetine eklenmesi gerektiğini hatırlatırız.